Неділя, 16.12.2018, 05:00 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Травень » 24 » Відбулось чергове засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ТОВ «ПРОСКО» Дніпропетровської обл.
11:52
Відбулось чергове засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ТОВ «ПРОСКО» Дніпропетровської обл.

На черговому п'ятому засіданні примирної комісії, яке проходило 18 травня 2018 року, були присутні п’ять представників примирної комісії, відсутній один представник від роботодавця (з поважних причин). Також у роботі примирної комісії прийняли участь представники відділення Національної служби посередництва і примирення  в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП).

Під час засідання примирної комісії були розглянуті наступні питання:

- про виконання Угоди від 22.03.2018 щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати;

- виконання пунктів діючого колективного договору.

Представники найманих працівників зазначили, що заборгованість із виплати заробітної плати виплачується, але з невеликою затримкою.

Разом з тим, було зазначено, що тим працівникам, які звільнилися поточного року, розрахунки не проводилися. У зв’язку з чим, деякі працівники вже звернулись до суду з клопотанням про проведення повного розрахунку із заробітної плати.

Адміністрація ТОВ «ПРОСКО» зазначила, що в першу чергу, необхідно виплачувати всі обов’язкові виплати тим працівникам, які на даний час працюють. Також зазначили, що директор ТОВ «ПРОСКО» планує погасити заборгованість із виплати заробітної плати раніше оговорених термінів (орієнтовно в серпні – вересні 2018 року).

На засіданні примирної комісії обговорювалось питання виплати єдиного соціального внеску, оскільки із обов’язкових платежів також існує заборгованість, через що, ті працівники, які вже мають пенсійний вік, не можуть оформити всі належні документи для отримання пенсії.

Члени примирної комісії від роботодавця, проінформували, що підприємством виплачено більше 1,5 млн. грн. єдиного соціального внеску, але не можуть відповісти за які саме місяці відбулися виплати, тому пообіцяли, що на наступне засідання примирної комісії з’ясують питання щодо розкладки помісячного погашення заборгованості із виплати єдиного соціального внеску.

Після обговорення зазначених вище питань, члени примирної комісії вирішили:

  • по пункту першому Угоди від 22.03.2018, підписаної членами примирної комісії, залишилась не врахована сума заборгованості із виплати заробітної плати, тому вирішили цю суму заборгованості із заробітної плати розбити на чотири місяці та збільшити суми погашення заборгованості із заробітної плати з червня, липня, серпня та вересня 2018 року;
  • затвердили графік погашення заборгованості із заробітної плати в травні 2018 року.

Наступним питанням порядку денного було обговорення виконання пунктів діючого колективного договору щодо видачі спецодягу та молока.

У зв’язку з відсутністю спеціаліста з боку роботодавця, який займався цим питанням, було прийнято рішення зібратися в робочому порядку до 25 травня 2018 року для обговорення даної проблеми. Також примирною комісією було доручено представникам адміністрації підприємства провести необхідні розрахунки та погодити з роботодавцем дату початку видачі молока.

Під час засідання примирної комісії, гостро постало питання доплати за сумісництво та оплата праці в подвійному розмірі у вихідні та святкові дні. Представники адміністрації не змогли відповісти на питання оплати праці в вихідні та святкові дні в травні 2018 року, тому також було доручено з’ясувати  ці питання у роботодавця й доповісти на робочому засіданні до 25.05.2018.

На завершення, члени примирної комісії одноголосно прийняли рішення про проведення наступного засідання примирної комісії 30 травня 2018 року та визначилися з часом початку засідання – на 11 годину.

На наступному засіданні примирної комісії буде продовжено розгляд шостої вимоги колективного трудового спору (конфлікту): «Виконання пунктів діючого колективного договору».

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на підприємстві та братиме участь у всіх засіданнях примирної комісії.

Переглядів: 37 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0