Субота, 23.02.2019, 10:32 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Квітень » 7 » Відбулось третє засідання Міжгалузевої ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок з питань правозахисної роботи
11:07
Відбулось третє засідання Міжгалузевої ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок з питань правозахисної роботи

06 квітня 2017 року в Будинку Профспілок відбулось третє засідання Міжгалузевої ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок (далі – Засідання), присвячене забезпеченню гарантованих державною трудових прав членів профспілок через проведення правозахисної роботи, під головуванням голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В. Дубіля. У заході брали участь заступник голови Федерації профспілок України О. Шубін, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, голова Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради В. Сергєєв, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І. Чуб, начальник Головного управління Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області В. Снісар, голови членських організацій Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та інші.

Під час Засідання голова постійної комісії Міжгалузевої ради з питань правового захисту членів профспілок та їх організацій І. Прохоренкова надала інформацію про завдання Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та його членських організацій по виконанню рішень виборних профспілкових органів щодо забезпечення гарантованих державною трудових прав членів профспілок через проведення правозахисної роботи.

Відзначалось, що всі громадяни є свідками масштабного наступу на трудові і соціально-економічні права трудящих, який характеризується різким спадом виробництва і скороченням зайнятості, зростанням зарплатних боргів і цін на повсякденні товари та послуги. В такій ситуації трудящі вимагають від профспілок ефективного захисту їх прав на працю, на її гідну оплату та безпечні умови. Кількість звернень до профспілок області за останній рік зросла більш ніж на 20 відсотків. В 2 рази збільшилась кількість працівників, представництво яких в судах та інших органах здійснювали уповноважені представники профспілок. Безоплатну правову допомогу минулого року отримали понад 27 тисяч членів профспілок. Одним з важливих напрямків правової роботи є також ефективне використання механізмів соціального діалогу, укладання колективних договорів та угод.

Учасниками заходу під час доповідей були розкриті питання щодо взаємодії соціальних партнерів у напрямку стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах Дніпропетровської області, забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці, вжиття заходів щодо соціальної захищеності різних груп населення, додержання трудового законодавства, здійснення державного нагляду і контролю у сфері праці тощо.

У своєму виступі начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І. Чуб проінформував присутніх про результати роботи Відділення за 2016-2017 роки, а також проаналізував ефективність ведення соціального діалогу при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) на прикладі підприємств ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янського (соціальний діалог на високому рівні, цивілізовані примирні процедури) та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу (адміністрація відмовляється йти на контакт з профспілкою, примирні процедури не проводяться).

Наприкінці Засідання заступник голова Федерації профспілок України О. Шубін надав інформацію про заходи, які здійснюватимуться у найближчий час Федерацією профспілок України та органами державної влади України, щодо прийняття нового Кодексу законів про працю України, повернення працівникам робітничих спеціальностей права на пільги за Списками № 1 та № 2, відновлення часткового фінансування оздоровлення за рахунок коштів соціального страхування тощо.

Підбиваючи підсумки Засідання, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В. Дубіль зазначив, що цей захід підтвердив вірність взятого президією профцентру курсу на вдосконалення роботи профспілок Дніпропетровщини і посилення правозахисної діяльності на всіх рівнях.

З розглянутого питання було прийнято постанову, яка передбачає конкретні дії з посилення правового та соціально-економічного захисту членів профспілок.

Переглядів: 174 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0