Субота, 23.02.2019, 10:29 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Грудень » 21 » Відбувся II Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України
15:14
Відбувся II Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України

20 грудня 2016 року в Будинку Профспілок відбувся ІІ Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Пленум) під головуванням голови обкому профспілки А. Берчука. У заході брали участь члени Президії профспілки, голови первинних організацій профспілки, керівники підприємств автомобільного транспорту та шляхового господарства, представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення).

На початку роботи Пленуму А. Берчук зазначив, що обком профспілки, його Президія та профкоми первинних організацій профспілки упродовж 2016 року проводили необхідну роботу щодо захисту законних прав і інтересів членів профспілки і трудових колективів автопідприємств і дорожніх організацій Дніпропетровщини.

Було вказано, що відповідно до норм чинного статуту профспілки в поточному році були проведені засідання Президії обкому профспілки, на яких розглядались актуальні питання життєдіяльності автомобілістів і дорожників області, а саме: виконання зобов’язань колективних договорів і норм галузевих угод щодо рівня і своєчасності виплати заробітної плати, поліпшення умов та безпеки праці тощо.

Крім того, голова обкому профспілки зазначив, що за підтримки переважної більшості автоперевізників і дорожніх організацій було організовано участь представників членських організацій ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (далі – ДП «Дніпропетровський облавтодор»), ТДВ «АТП-11228», ТОВ «АТП-11262», ПП «Зігфрид-М» та інших в 4 акціях протесту профспілок з метою захисту інтересів людей праці, в тому числі: 3 - в місті Києві та 1 - в місті Дніпро.

Активна позиція об’єднаної профспілкової організації ДП «Дніпропетровській облавтодор» та профкомів його філій за підтримки  Президії обкому профспілки та участі Відділення сприяла реєстрації 14 та 15 березня 2016 року 20 колективних трудових спорів (конфліктів).

У своєму виступі начальник Відділення І. Чуб проінформував присутніх про заходи, здійснені з метою сприяння вирішенню 20 колективних трудових спорів (конфліктів), зареєстрованих на рівні ДП «Дніпропетровській облавтодор» та його 19 філій. Вимоги найманих працівників у цих спорах стосувались погашення заборгованості із виплати заробітної плати за 4 місяці.

З метою сприяння вирішенню вказаних колективних трудових спорів (конфліктів), фахівці Відділення провели 89 узгоджувальних зустрічей зі сторонами. Начальник Відділення також прийняв участь у 2 нарадах в Дніпропетровській обласній державній адміністрації та 1 прес-конференції, присвячених вирішенню фінансових проблем підприємств.

З метою впливу на ситуацію наймані працівники ДП «Дніпропетровський облавтодор» вдавались до проведення акцій соціального протесту. Фахівці Відділення надавали сторонам колективних трудових спорів (конфліктів) роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, консультували щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» тощо.

В результаті здійснених заходів, довготривалих переговорів та багаторазових звернень, було вишукано можливість для перерахування коштів на виплату заробітної плати працівникам ДП «Дніпропетровський облавтодор» та його філій, і в липні 2016 року колективні трудові спори (конфлікти) були зняті з реєстрації, як вирішені.

Підсумовуючи роботу виборних органів обласної і первинних організацій профспілки у 2016 році, Пленум постановив, що незважаючи на певні успіхи, потрібно разом з громадськими організаціями більш наполегливо домагатися:

  • своєчасного підвищення тарифів на перевезення пасажирів і вантажів;
  • максимального спрощення процедури погодження і введення в дію обґрунтованих тарифів;
  • своєчасного і повного фінансування обсягів робіт з проектування, будівництва, ремонту і утримання доріг;
  • підвищення рівня заробітної плати працівникам автопідприємств і дорожніх організацій.

Вирішення цих та інших життєво-важливих питань покращить фінансовий стан членських організацій Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, зніме соціальну напруженість в трудових колективах.

Переглядів: 75 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0