Неділя, 16.12.2018, 05:19 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Січень » 23 » Відбувся «круглий стіл» з найманими працівниками філії «Вільногірський ГМК» ДП «ОГХК» м. Вільногірська Дніпропетровської області
10:04
Відбувся «круглий стіл» з найманими працівниками філії «Вільногірський ГМК» ДП «ОГХК» м. Вільногірська Дніпропетровської області

18.01.2018 начальником відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) І.А.Чубом та головним спеціалістом Відділення НСПП К.Г.Ладович було здійснено відрядження до філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» державного підприємства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Вільногірська Дніпропетровської області (далі – філія «Вільногірський ГМК»).

На виконання Розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 09.01.2018 №006-р «Про відмову в реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Вільногірська Дніпропетровської області та публічним акціонерним товариством «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Києва» працівникам Відділення НСПП необхідно було надати роз’яснення найманим працівникам філії «Вільногірський ГМК» щодо застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Тому, 18.01.2018 було проведено «круглий стіл» за участю представників від адміністрації підприємства, представників Відділення НСПП та представників найманих працівників, яким було пояснено ситуацію, яка склалася навкруги колективного трудового спору (конфлікту) на філії «Вільногірський ГМК».

Начальник Відділення НСПП розпочав свою доповідь з того, що адміністрація підприємства філії «Вільногірський ГМК» та публічне акціонерне товариство «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Києва (далі – ПАТ ««Об’єднана гірничо-хімічна компанія») звернулися до Національної служби посередництва і примирення за проведенням перевірки повноважень сторони найманих працівників, тому Національною службою посередництва і примирення було призупинено реєстрацію колективного трудового спору (конфлікту) на момент здійснення перевірки.

Положенням про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками, профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженим наказом НСПП від 25.03.2014 № 21 та Положенням про порядок перевірки Національною службою посередництва і примирення повноважень представників сторін колективного трудового спору (конфлікту) затвердженим наказом НСПП від 05.05.2015 № 44, визначено перелік документів, необхідних для реєстрації колективного трудового спору (конфлікту).

В свою чергу, філія «Вільногірський ГМК» та ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» надала усі документи, які були необхідні для перевірки повноважень сторін, але орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників філії «Вільногірський ГМК», в особі Профбюро Профспілки гірничо-металургійного комплексу, не надав документів, які були запрошені Відділенням НСПП, тому перевірити повноваження сторони від найманих працівників, не було змоги. Відділення НСПП тричі надсилало рекомендовані листи з метою отримання відповідних документів та неодноразово намагалися зустрітися із представниками органу, уповноваженого найманими працівниками філії «Вільногірський ГМК», але марно.

Отже, Національна служба посередництва і примирення винесла розпорядження про відмову в реєстрації колективного трудового спору (конфлікту).

Під час «круглого столу», представники Відділення НСПП повідомили, що проводили зустріч із представниками Страйкового комітету філії «Вільногірський ГМК» та надавали їм пояснення щодо проведення страйку, оскільки ними було прийнято рішення про оголошення страйку у зв’язку з тим, що адміністрація підприємства не розпочинає роботу примирної комісії.

Адміністрація філії «Вільногірський ГМК» подала до суду позовну заяву про скасування рішення про оголошення страйку (визнання страйку незаконним). На даний час, справа знаходиться у суді, й існує ймовірність того, що суд визнає страйк незаконним.

Фахівці Відділення НСПП відповіли на запитання найманих працівників.

Наприкінці зустрічі, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області запевнило в готовності й надалі сприяти у вирішені конфліктної ситуації на філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Вільногірська Дніпропетровської області та намагатися налагодити соціальний діалог між роботодавцем та найманими працівниками законними правовими шляхами.

 

Переглядів: 103 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0