Неділя, 16.12.2018, 04:57 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Листопад » 13 » Відбувся Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України
13:17
Відбувся Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України

12 листопада 2015 року в Будинку Профспілок відбувся ІІІ Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України (далі – Пленум) під головуванням голови обкому профспілки Шевченка В.К. У заході брали участь члени Президії профспілки, голови первинних організацій профспілки, представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок. Для участі у Пленумі також було запрошено начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) Чуба І.А.

На початку роботи Пленуму голова Дніпропетровської обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України зазначив, що виборні органи обласної і первинних організацій профспілки в умовах фінансово-економічної кризи і політичної нестабільності проводили певну роботу щодо захисту законних прав і інтересів членів профспілки і трудових колективів підприємств металургійної і гірничодобувної промисловості області.

Було вказано, що падіння цін на металопродукцію та сировину на зовнішніх ринках, практично повна відсутність внутрішнього ринку збуту справляють негативний вплив на фінансово-економічну діяльність підприємств металургійної і гірничодобувної промисловості. Відсутність інвестицій для модернізації робить металургійне виробництво неконкурентоспроможним та призводить до зменшення економічної активності підприємств. Внаслідок цього посилюється наступ на соціальні та трудові права і гарантії робітників, зменшується реальна заробітна плата та рівень соціальної захищеності, погіршуються умови праці, в результаті чого зростає соціальна напруженість у трудових колективах.

Через складний фінансово-економічний стан на ряді підприємств галузі було введено неповний робочий тиждень або простій (ПАТ «Дніпропетровський трубний завод», ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб», ПАТ «Дніпрометиз», ПАТ «Нікопольський завод феросплавів» тощо), зменшилася середня заробітна плата на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», проводиться скорочення персоналу та переведення в аутсорсинг в ЗАТ «Нікопольський завод технологічного оснащення».

В цих умовах значно активізуються завдання по укріпленню профспілкового руху, підвищенню згуртованості працівників, розвитку соціального діалогу на всіх рівнях.

Пленум постановив:

- одним з найважливіших завдань в умовах сьогодення вважати сприяння розвитку виробництва як основи збереження робочих місць, забезпечення продуктивної зайнятості та створення належних умов праці;

- постійно підвищувати ефективність колективних договорів з безумовним включенням до них норм діючої Галузевої угоди, в першу чергу, в частині зростання заробітної плати та соціальних пільг і гарантій. Здійснювати постійний контроль за їх виконанням;

- забезпечувати ефективний суспільний контроль за дотриманням роботодавцями законодавства про працю, а також вимог законодавчих та нормативних актів по охороні праці тощо.

У своєму виступі начальник Відділення Чуб І.А. проінформував присутніх щодо можливостей врегулювання конфліктних ситуацій правовим шляхом відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» з наведенням відповідних прикладів з досвіду роботи Відділення стосовно підприємств металургійної і гірничодобувної промисловості. Також було обговорено подальші спільні дії в рамках Угоди про співпрацю між Дніпропетровською обласною організацією профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України та Відділенням.

Переглядів: 210 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0