Неділя, 18.02.2018, 06:08 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Грудень » 19 » Відбувся V Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України
11:44
Відбувся V Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України

17 грудня 2014 року в Будинку Профспілок відбувся V Пленум Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (далі – Пленум) під головуванням голови обкому профспілки Берчука А.В. У заході брали участь члени Президії профспілки, голови первинних організацій профспілки, керівники підприємств автомобільного транспорту та шляхового господарства, представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, Управління інфраструктури Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області.

На початку роботи Пленуму голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України зазначив, що виборні органи обласної і первинних організацій профспілки в умовах фінансово-економічної кризи і політичної нестабільності проводили певну роботу щодо захисту законних прав і інтересів членів профспілки і трудових колективів автопідприємств і дорожніх організацій області.

Було вказано, що найбільший негативний вплив на фінансовий стан підприємств автомобільного транспорту справляє несвоєчасна та не в повному обсязі виплата субвенцій з Державного бюджету за перевезення пасажирів пільгових категорій. Станом на 10.12.2014 відшкодовано лише 71% від необхідних коштів. Цілком очевидно, що невиплата субвенцій вкрай негативно позначається на діяльності автопідприємств, підвищує в них соціальну напругу.

Вкрай тривожна ситуація з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати склалась в дорожніх організаціях. Станом на 10.12.2014 держава заборгувала Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області майже 70 млн. грн. за виконані підрядними організаціями у 2013-2014 роках обсяги робіт з проектування, будівництва, ремонту і утримання автомобільних доріг. Таким чином, виникла заборгованість із виплати заробітної плати на ПАТ «Трест Дніпродорбуд», ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та його філіях. Дніпропетровська філія ДП «Укрдіпродор» «Дніпродіпродор» офіційно боргів не має, але через відсутність фінансування люди працюють 1 день на тиждень.

Несвоєчасне і неповне надходження зароблених коштів веде до утворення багатомісячних боргів із виплати заробітної плати, припинення всіх соціальних виплат Люди доведені до відчаю, назрівають масові акції протесту.

Голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України доповів, що на підприємствах галузі виникають порушення законодавства про працю та положень колективних договорів щодо термінів виплати заробітної плати (заробітна плата часто виплачується не 2 рази на місяць, а 1 раз на 2-3 місяці), охорони праці (часто працівники, які працюють у шкідливих умовах праці, не забезпечуються спеціальним одягом, спеціальним взуттям тощо) та ін. Негативним чинником також є те, що наймані працівники деяких підприємств отримують офіційну заробітну плату на рівні мінімальної, що обмежує їх соціальні гарантії.

Було зазначено, що відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області здійснює заходи з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та у його філіях. На них існують чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин з питань невиконання вимог законодавства про працю в частині заборгованості із виплати заробітної плати та її своєчасної виплати.

Разом з тим, розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 06.10.2014 № 171-р зареєстровано колективний трудовий спір на національному рівні між Профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України та Кабінетом Міністрів України. 

18 грудня 2014 року у місті Києві має відбутися засідання президії ЦК Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, на якому буде розглядатися питання стосовно подальших дій по вирішенню вказаного колективного трудового спору.

В зв’язку з тим, що Кабінет Міністрів України не підтримав пропозиції щодо проведення примирних процедур по вирішенню колективного трудового спору, проблемні питання залишилися невирішеними, Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України має намір закликати найманих працівників своїх підприємств-членів до проведення Всеукраїнської акції протесту у січні 2015 року.

Упродовж Пленуму були заслухані питання, відповіді на них та розглянуті точки зору представників підприємств автомобільного транспорту та шляхового господарства Дніпропетровської області та ін.

Підсумовуючи роботу виборних органів обласної і первинних організацій Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, було прийняте рішення, що потрібно більш наполегливо домагатися:

  • своєчасного підвищення тарифів на перевезення пасажирів і вантажів; максимального спрощення процедури погодження і введення в дію обґрунтованих тарифів;
  • своєчасної і повної компенсації субвенцій за перевезення пасажирів пільгових категорій (як варіант вирішення проблеми, пропонується введення адресної дотації пенсіонерам для оплати проїзду в транспорті загального користування);
  • своєчасного і повного фінансування обсягів робіт з проектування, будівництва, ремонту і утримання доріг;
  • підвищення рівня заробітної плати працівникам автопідприємств.

За результатами роботи Пленуму були затверджені звернення до Прем’єр-міністра України та голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Отримана по закінченню роботи Пленуму інформація була розглянута на нараді з працівниками відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), а також визначення підприємств, де наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, для включення їх до Бази даних конфліктогенних підприємств.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі буде здійснювати моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємствах автомобільного транспорту та шляхового господарства з метою своєчасного реагування на їх ускладнення.

Переглядів: 199 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0