Неділя, 16.12.2018, 04:59 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Травень » 30 » Відділення НСПП сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у театрально-концертних закладах міста Дніпра
14:44
Відділення НСПП сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у театрально-концертних закладах міста Дніпра

У квітні та травні 2017 року було зареєстровано колективні трудові спори (конфлікти) у 5 театрально-концертних закладах міста Дніпра (Дніпропетровській філармонії ім. Л.Б. Когана, Дніпропетровському академічному обласному українському молодіжному театрі, Дніпровському академічному театрі драми та комедії, Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка, Дніпропетровському академічному театрі опери та балету). Вимоги найманих працівників у цих спорах стосуються недопущення зменшення розміру заробітної плати, виплати матеріальної допомоги та допомоги на оздоровлення тощо.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) здійснює заходи, спрямовані на задоволення вимог найманих працівників театрально-концертних закладів.

26 травня 2017 року начальником Відділення І. Чубом було проведено зустріч з директором управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації  Н. Першиною.

Під час зустрічі І. Чуб проінформував про зареєстровані колективні трудові спори (конфлікти), а також повідомив, що на підставі аналізу вимог, які висунули наймані працівники закладів, було зроблено висновок, що їх вирішення виходить за межі компетенції відповідних роботодавців.

Вищестоящими органами театрально-концертних закладів міста Дніпра є Дніпропетровська обласна рада та Дніпропетровська обласна державна адміністрація. Відповідно до частини 5 статті 24 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»: «…місцева державна адміністрація бере участь у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів)», тому Відділення звернулось до директора управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації з метою сприяння у створенні спільного представницького органу для вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) у театрально-концертних закладах міста Дніпра та участі у роботі примирної комісії по вирішенню цих спорів.

Начальник Відділення пояснив права й обов’язки Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо прийняття участі у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) та її вагоме значення під час розгляду та вирішення вимог, висунутих найманими працівниками театрально-концертних закладів міста Дніпра.

Директор управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації була не проти створення примирної комісії, але зазначила, що необхідно звернутися до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, який визначиться із кількістю фахівців від Дніпропетровської обласної державної адміністрації для подальшого вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Сторони обговорили подальші дії та домовились тримати на контролі питання вирішення зазначених колективних трудових спорів (конфліктів).

Також 26 травня 2017 року було проведено узгоджувальну зустріч начальника Відділення І. Чуба з представником найманих працівників театрально-концертних закладів міста Дніпра, головою Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури А. Яловим, під час якої було обговорено запланований на 30 травня 2017 року мітинг працівників театрів.

Начальник Відділення роз’яснив правила проведення акцій соціального протесту, попередив щодо незаконних дій під час проведення мітингу, а також запевнив у присутності фахівців Відділення на акції соціального протесту.

Учасники узгоджувального заходу обговорили необхідність зустрічі з головою Дніпропетровської обласної ради з метою скорішого утворення примирної комісії по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).

За результатами зустрічей Відділенням було підготовлено відповідні листи до голів Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради.

30 травня 2017 року близько 200 працівників 5 театрально-концертних закладів міста Дніпра провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля будівель Дніпропетровської обласної державної адміністрації  та Дніпропетровської обласної ради. Актори театрів вимагали достойну заробітну плату, принаймні не нижче рівня 2016 року.

На мітингу були присутні фахівці Відділення, голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників культури та представники профспілкового активу, а також представники ЗМІ (6-8 теле- та радіоканалів).

Під час мітингу начальник Відділення надав інтерв’ю Національному радіо України та іншим ЗМІ щодо зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-концертних закладах міста Дніпра та розповів про процедуру проведення примирних процедур по їх вирішенню.

Таким чином, Відділення буде і надалі, в межах своїх повноважень, сприяти вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у театрально-концертних закладах міста Дніпра.

Переглядів: 255 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0