Четверг, 22.03.2018, 05:19 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Листопад » 13 » Відділення НСПП в Дніпропетровській області підбиває підсумки своєї роботи до 16-річчя НСПП
11:14
Відділення НСПП в Дніпропетровській області підбиває підсумки своєї роботи до 16-річчя НСПП

17 листопада 2014 року виповнюється 16 років з дня заснування Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) - постійно діючого державного органу, утвореного відповідно до Указу Президента України на виконання Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

НСПП грає визначну роль у системі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) та сприянні розвитку соціального діалогу в Україні.

Всі ці роки НСПП сумлінно виконує покладені на неї завдання, зокрема, сприяє поліпшенню соціально-трудових відносин, запобігає виникненню та сприяє своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснює посередництво і примирення при вирішенні таких спорів, а також прогнозує їх виникнення.

З 1999 року Дніпропетровська область входила до складу Східного регіонального відділення НСПП, а з 12 січня 2001 року функціонує відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП).

Головним завданням відділення НСПП є сприяння задоволенню вимог найманих працівників та врегулюванню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що виникають між сторонами соціального діалогу з питань, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Загалом за цей час відділенням НСПП було проведено 425 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню, зокрема 256 узгоджувальних зустрічей, 126 засідань примирних комісій та 43 засідання трудових арбітражів.

Упродовж своєї діяльності відділення НСПП сприяло вирішенню 117 колективних трудових спорів, з яких вирішено та знято з реєстрації 112 (це 95,7% від загальної кількості зареєстрованих спорів), та 397 вимог, висунутих найманими працівниками, профспілками у колективних трудових спорах, з яких вирішено 375 вимог (94,5% від загальної кількості зареєстрованих вимог).

Водночас відділенням НСПП проводиться комплекс правових заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів, врегулювання розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцями на доконфліктній стадії, здійснення своєчасних превентивних дій з метою зниження рівня конфліктогенності та соціального напруження в трудових колективах.

На обліку відділення НСПП з метою здійснення заходів по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) з 2001 року по даний час знаходилося 345 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 263 (76,2%) вирішено, а 43 (12,5%) - переросло у колективні трудові спори (конфлікти).

Згідно Закону України «Про соціальний діалог в Україні» на відділення НСПП покладено функції щодо проведення оцінки та підтвердження відповідності критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу – профспілок та організацій роботодавців. Так, упродовж 2011-2013 років та десяти місяців 2014 року підтверджено репрезентативність 26 суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (22 обласних організації профспілок та 4 обласні організації роботодавців), що функціонують на територіальному рівні.

Як показує багаторічний досвід роботи відділення НСПП в Дніпропетровській області, у здійсненні дієвих заходів важливою є налагоджена співпраця з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, яка націлена на поліпшення стану соціально-трудових відносин на суб’єктах господарювання Дніпропетровської області, своєчасне реагування на конфліктні ситуації та ефективне врегулювання дестабілізаційних чинників.

Налагодженню співпраці з органами влади, об’єднанням профспілок та організацій роботодавців Дніпропетровської області сприяє проведення спільних нарад з питань вирішення висунутих найманими працівниками вимог, семінарів, конференцій, участь у роботі комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та підписання угод про співпрацю. Так, відділенням НСПП підписано 14 угод про співпрацю зі структурними підрозділами Дніпропетровської обласної державної адміністрації, з галузевими організаціями Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та організаціями роботодавців Дніпропетровської області.

До вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню залучаються 47 арбітрів НСПП, 10 незалежних посередників та 31 завідувач інформаційно-консультаційних центрів НСПП у Дніпропетровській області, що створені, в основному, на базі управлінь праці та соціально-трудових відносин при районних державних адміністраціях, міських радах.

З метою популяризації діяльності відділення НСПП на постійній основі функціонує сайт відділення НСПП, відкрита «Гаряча лінія», де фахівці Відділення НСПП готові надати необхідні консультації з питань, що відносяться до компетенції НСПП, а відомості про повноваження, завдання та результати роботи відділення НСПП розміщені на спеціальному регіональному інформаційно-ресурсному центрі при Дніпропетровській облдержадміністрації «Відкрита влада».

Практика позитивного врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин призвела до взаємного бажання і роботодавців, і найманих працівників вирішувати їх у цивілізованому правовому руслі за допомогою НСПП.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області і надалі продовжуватиме розпочату роботу з надією на плідну співпрацю зі сторонами соціального діалогу, спрямовану на поліпшення соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій Дніпропетровської області.

Переглядів: 192 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0