Четверг, 15.11.2018, 20:35 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Листопад » 17 » Відділення НСПП в Дніпропетровській області підбиває підсумки своєї роботи до 17-річчя НСПП
13:23
Відділення НСПП в Дніпропетровській області підбиває підсумки своєї роботи до 17-річчя НСПП

17 листопада 2015 року виповнилось 17 років з дня заснування Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) – постійно діючого державного органу, утвореного відповідно до Указу Президента України на виконання Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

В цей день у відділенні Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) відбулась нарада, куди були запрошені представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профспілкових організацій, організацій роботодавців, завідувачі інформаційно-консультаційних центрів НСПП в Дніпропетровській області та працівники Відділення.

Під час наради начальник Відділення Чуб І.А. зазначив, що головним завданням Відділення є сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та врегулюванню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що виникають між сторонами з питань, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

За цей час Відділенням було проведено 487 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), зокрема 315 узгоджувальних зустрічей, 129 засідань примирної комісії та 43 засідання трудового арбітражу.

Упродовж своєї діяльності Відділення сприяло вирішенню 120 колективних трудових спорів (конфліктів), з яких вирішено та знято з реєстрації 114 (це 95,0% від загальної кількості зареєстрованих спорів), та 405 вимог, висунутих найманими працівниками, профспілками у колективних трудових спорах, з яких вирішено 382 вимоги (94,3% від загальної кількості зареєстрованих вимог).

На обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) з 2001 року по даний час всього знаходилося 364 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 306 (84,1%) вирішено, а 46 (12,6%) – переросло у колективні трудові спори (конфлікти).

Згідно Закону України «Про соціальний діалог в Україні», на Відділення покладено функції щодо проведення оцінки та підтвердження відповідності критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу – профспілок та організацій роботодавців. Так, упродовж 2011-2014 років та десяти місяців 2015 року підтверджено репрезентативність 26 суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (22 обласних організації профспілок та 4 обласні організації роботодавців), які функціонують на територіальному рівні.

Як показує багаторічний досвід роботи Відділення, у здійсненні дієвих заходів важливою є налагоджена співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднанням профспілок та організацій роботодавців Дніпропетровської області, яка націлена на поліпшення стану соціально-трудових відносин на суб’єктах господарювання Дніпропетровської області, своєчасне реагування на конфліктні ситуації та ефективне врегулювання дестабілізаційних чинників.

Налагодженню співпраці зі сторонами соціального діалогу сприяє проведення спільних нарад з питань вирішення висунутих найманими працівниками вимог, семінарів, конференцій, «круглих столів», участь у роботі комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, підписання угод про співпрацю. Так, Відділенням підписано 14 угод про співпрацю зі структурними підрозділами Дніпропетровської обласної державної адміністрації, з галузевими організаціями Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та організаціями роботодавців Дніпропетровської області.

До вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню залучаються 47 арбітрів НСПП, 10 незалежних посередників та 31 завідувач інформаційно-консультаційних центрів НСПП у Дніпропетровській області, які створені, в основному, на базі управлінь праці та соціально-трудових відносин при районних державних адміністраціях, міських радах.

Відомості про Відділення розміщені на веб-порталі «Відкрита влада» (у розділі «Праця та зайнятість»), створеному на базі офіційного сайту Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

З метою популяризації діяльності Відділення, для сторін соціально-трудових відносин та соціального діалогу існує веб-сторінка у вигляді інформаційного бюлетеня Відділення.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, відповідно до своєї компетенції, здійснювати моніторинг стану соціально-трудових відносин, аналізувати причини виникнення розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцями, інформувати та надавати пропозиції відповідним органам державної влади, сторонам соціального діалогу щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та своєчасного їх вирішення, попередження стихійних страйків, колективних припинень роботи та акцій соціального протесту.

Переглядів: 126 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0