Неділя, 16.12.2018, 04:56 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Листопад » 18 » Відділення НСПП в Дніпропетровській області підбиває підсумки своєї роботи до 18-річчя НСПП
11:18
Відділення НСПП в Дніпропетровській області підбиває підсумки своєї роботи до 18-річчя НСПП

17 листопада 2016 року виповнилось 18 років з дня заснування Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) – постійно діючого державного органу, утвореного відповідно до Указу Президента України на виконання Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

В цей день у відділенні Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) відбулась нарада, куди були запрошені працівники Відділення та представники сторін соціального діалогу.

Під час наради начальник Відділення Чуб І.А. зазначив, що головним завданням Відділення є сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та врегулюванню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що виникають між сторонами з питань, визначених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Упродовж своєї діяльності Відділення сприяло вирішенню 146 колективних трудових спорів (конфліктів), з яких вирішено та знято з реєстрації 139 (це 95,2% від загальної кількості зареєстрованих спорів), та 452 вимог, висунутих найманими працівниками, профспілками у колективних трудових спорах (конфліктах), з яких вирішено 428 вимог (94,7% від загальної кількості зареєстрованих вимог).

Відділенням було проведено 662 примирні процедури, спрямовані на сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), зокрема 481 узгоджувальна зустріч, 138 засідань примирної комісії та 43 засідання трудового арбітражу.

На обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) з 2001 року по даний час знаходилось 402 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 321 (79,9%) вирішено, а 69 (17,2%) – переросло у колективні трудові спори (конфлікти).

Згідно Закону України «Про соціальний діалог в Україні», на Відділення покладено функції щодо проведення оцінки та підтвердження відповідності критеріям репрезентативності сторін соціального діалогу – профспілок та організацій роботодавців. Так, упродовж 2011-2015 років та десяти місяців 2016 року підтверджено репрезентативність 26 суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (22 обласних організації профспілок та 4 обласні організації роботодавців), які функціонують на територіальному рівні.

Як показує багаторічний досвід роботи Відділення, у здійсненні дієвих заходів важливою є налагоджена співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднанням профспілок та організацій роботодавців Дніпропетровської області, яка націлена на поліпшення стану соціально-трудових відносин на суб’єктах господарювання Дніпропетровської області, своєчасне реагування на конфліктні ситуації та ефективне врегулювання дестабілізаційних чинників.

Налагодженню співпраці зі сторонами соціального діалогу сприяє проведення спільних нарад з питань вирішення висунутих найманими працівниками вимог, семінарів, конференцій, «круглих столів», участь у роботі комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, підписання угод про співпрацю. Так, Відділенням підписано 14 угод про співпрацю зі структурними підрозділами Дніпропетровської обласної державної адміністрації, з галузевими організаціями Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та організаціями роботодавців Дніпропетровської області.

До вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню залучаються 47 арбітрів НСПП, 10 незалежних посередників та 31 завідувач інформаційно-консультаційних центрів НСПП у Дніпропетровській області, які створені, в основному, на базі управлінь праці та соціально-трудових відносин при районних державних адміністраціях, міських радах.

Відомості про Відділення розміщені на веб-порталі «Відкрита влада» (у розділі «Праця та зайнятість»), створеному на базі офіційного сайту Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

З метою популяризації діяльності Відділення, для сторін соціально-трудових відносин та соціального діалогу існує веб-сторінка у вигляді інформаційного бюлетеня Відділення.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі, в межах своїх повноважень, буде здійснювати заходи, спрямовані на зниження соціальної напруженості в трудових колективах підприємств області, сприяти вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), врегулюванню чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, попередженню стихійних страйків та акцій соціального протесту, надавати сторонам соціального діалогу відповідні рекомендації.     

Переглядів: 84 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0