Субота, 23.02.2019, 10:26 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Березень » 24 » Відділення НСПП в Дніпропетровській області сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у ДП «Дніпропетровський облавтодор»
13:50
Відділення НСПП в Дніпропетровській області сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у ДП «Дніпропетровський облавтодор»

У березні 2016 року Національною службою посередництва і примирення (далі – НСПП) було зареєстровано 20 колективних трудових спорів (конфліктів) на рівні дочірнього підприємства «Дніпропетровський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі – ДП «Дніпропетровський облавтодор») та його філій. Вимоги найманих працівників у цих спорах стосуються погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

12 та 17 березня 2016 року відбулись узгоджувальні зустрічі фахівців відділення НСПП в Дніпропетровській області (далі – Відділення) з представниками органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників у колективних трудових спорах (конфліктах) на ДП «Дніпропетровський облавтодор». Під час зустрічей начальник Відділення І.Чуб надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемної ситуації на підприємстві у межах своїх повноважень.

Відділенням також були підготовлені листи голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації (від 17.03.2016 № 02-02/029-09/22) та голови Дніпропетровської обласної ради (від 17.03.2016 № 02-02/029-09/23) щодо проведення спільної наради за участю сторін колективних трудових спорів (конфліктів) на ДП «Дніпропетровський облавтодор», представників Дніпропетровської обласної адміністрації, інших компетентних органів та Відділення з метою вирішення питання щодо можливостей тимчасового розблокування рахунків Служби  автомобільних доріг у Дніпропетровській області та ДП «Дніпропетровський облавтодор» для погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

22 та 23 березня 2016 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулись дві наради за участю керівників ДП «Дніпропетровський облавтодор» та Служби  автомобільних доріг у Дніпропетровській області, заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації, начальника юридичного управління Дніпропетровської облдержадміністрації, начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області та начальника Відділення.

Учасниками нарад обговорювались шляхи погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам ДП «Дніпропетровський облавтодор», а саме: за рахунок розблокування рахунків Служби  автомобільних доріг у Дніпропетровській області, погашення дебіторської заборгованості ДП «Дніпропетровський облавтодор» тощо. Процедура розблокування рахунків через застосування судових рішень є затратною та довготерміновою, тому не буде застосовуватися для вирішення проблемного питання. Погашення дебіторської заборгованості не надасть необхідної суми, до того ж усі суми, які надійдуть на також заблоковані рахунки ДП «Дніпропетровський облавтодор», спрямовуватимуться на погашення кредиторської заборгованості підприємства. Ситуацію погіршує також те, що досі не затверджено паспорт бюджетної програми ДП «Дніпропетровський облавтодор» на 2016 рік.

За підсумками нарад, сторони соціального діалогу прийшли до висновку, що вирішення проблеми перебуває у компетенції Кабінету Міністрів України, до якого Дніпропетровською облдержадміністрацією буде підготовлено відповідне звернення. Разом з цим, було зазначено, що попередні звернення до Кабінету Міністрів України та ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» не дали позитивного результату.

Представники Дніпропетровської облдержадміністрації та Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області продовжать опрацьовувати питання щодо розблокування рахунків Служби  автомобільних доріг у Дніпропетровській області та ДП «Дніпропетровський облавтодор». Про результати буде повідомлено Відділенню й сторонам колективних трудових спорів (конфліктів).

В свою чергу, 28 березня 2016 року відбудеться узгоджувальна зустріч начальника Відділення з представниками органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників у колективних трудових спорах (конфліктах) на ДП «Дніпропетровський облавтодор», з метою обговорення подальших дій. Є ймовірність, що дії найманих працівників носитимуть протестний характер.

 

Переглядів: 128 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0