Четверг, 18.10.2018, 12:56 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Серпень » 12 » Вирішено дві вимоги найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті) на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3
09:04
Вирішено дві вимоги найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті) на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) сприяє врегулюванню колективного трудового спору між найманими працівниками міського комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 міста Дніпропетровська та міським комунальним підприємством «Дніпропетровський електротранспорт» міста Дніпропетровська (далі – МКП «Дніпропетровський електротранспорт») з серпня 2013 року.

У процесі врегулювання та сприяння вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 Відділенням було прийнято участь у 3 засіданнях примирної комісії; проведено 51 узгоджувальну зустріч; прийнято участь у засіданнях обласної та міської комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, де розглядався стан соціально-трудових відносин на підприємстві; проблеми працівників МКП «Дніпропетровський електротранспорт» неодноразово заслуховувалися на сесіях Дніпропетровської міської ради; в межах наданих повноважень здійснювались усі заходи, передбачені Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та нормативними актами Національної служби посередництва і примирення.

Розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 29 січня 2014 року № 024-р були зняті з реєстрації друга, третя та п’ята вимоги найманих працівників МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 як вирішені під час проведення засідань примирної комісії.

У період з 03 серпня 2015 року по 10 серпня 2015 року представниками Відділення були проведені узгоджувальні зустрічі з найманими працівниками МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 та здійснений вихід на підприємство. Наймані працівники підтвердили факти своєчасної виплати заробітної плати та відпускних. Рідкі затримки виплат не носять масового та регулярного характеру, скарг та заяв з цього приводу не надходило ні до директора МКП «Дніпропетровський електротранспорт», ні до Відділення.

Таким чином, під час узгоджувальної зустрічі 11 серпня 2015 року з головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3, Відділення отримало лист від 10.08.2015 щодо виконання та зняття з реєстрації першої та четвертої вимог найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті) як вирішених.

Останню сьому вимогу найманих працівників на даний час можна вважати лише частково виконаною: заробітна плата приведена у відповідність до норм Галузевої угоди ще не всім категоріям найманих працівників, які працюють в МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3. Дане питання має розглядатися у найближчі місяці на нараді з директором підприємства, після чого буде визначено дату наступного засідання примирної комісії.

Разом з цим, під час узгоджувальних зустрічей представники найманих працівників звернули увагу фахівців Відділення на наявність на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» багатьох проблем, пов’язаних з порушеннями законодавства про працю. Стан соціально-трудових відносин на підприємстві нестабільний, колектив доведений до відчаю, але працівники побоюються відкрито виступати зі своїми скаргами.

З огляду на викладене вище та керуючись пунктом 6.2. та частиною 1 пункту 6.3. Положення про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками, профспілкою вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 25 березня 2014 року № 21, Відділення підготувало подання на зняття з реєстрації першої та четвертої вимог найманих працівників у вказаному колективному трудовому спорі (конфліктів) у зв’язку з вирішенням.

Відділення продовжуватиме плідно співпрацювати зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 та МКП «Дніпропетровський електротранспорт» й сприяти врегулюванню висунутої вимоги у межах своєї компетенції.

Переглядів: 100 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0