Четверг, 18.10.2018, 12:57 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Квітень » 24 » Здійснено моніторинг стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар»
09:35
Здійснено моніторинг стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар»

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області з березня 2014 року здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) на публічному акціонерному товаристві «Криворізький турбінний завод «Констар» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі – ПАТ «КТЗ «Констар») з питання: невиконання вимог законодавства про працю в частині заборгованості із виплати заробітної плати та її своєчасної виплати.

Працівниками відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області було здійснено моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємстві за період з моменту взяття його на облік по квітень 2015 року.

Донедавна ПАТ «КТЗ «Констар» був одним з важливих стратегічних об’єктів в Україні, проте нині завод втратив свою життєдіяльність і перебуває на межі банкрутства (на ньому здійснюються заходи щодо відновлення платоспроможності).

Сьогодні на тлі майже фінансового колапсу економіки України ПАТ «КТЗ «Констар» перебуває у важкому економічному стані: обсяги виробництва різко скоротилися, заборгованість із виплати заробітної плати працівникам збільшується. Унаслідок такої ситуації робітники працюють неповний робочий тиждень. Але і за цю роботу заробітної плати не отримують. Не здійснюються і відрахування до Пенсійного фонду, тож у складній ситуації опинилися працівники передпенсійного та пенсійного віку. Не оплачуються листки непрацездатності, відсутні відрахування до інших соціальних фондів. Все це позбавляє працівників прав, гарантованих державою, не виконуються соціальні програми, звільняються висококваліфіковані фахівці.

За словами голови первин­ної профспілкової організації підприємства, напружена ситуація на ПАТ «КТЗ «Констар» виникла після останнього пе­репродажу заводу. З приходом нових ке­рівників почалися пе­ребої з виплатою за­роблених коштів. По­стійні затримки зарплати відбуваються уже більше кількох років, і ту працівни­кам виплачують не­великими відсотка­ми, з рідкими пере­рвами на виплату основних платежів.

Основні причини виникнення заборгованості із заробітної плати на ПАТ «КТЗ «Констар»  – несвоєчасні розрахунки партнерів за виготовлену продукцію та надані послуги, зниження обсягу замовлень вітчизняних замовників та відсутність замовлень від закордонних контрагентів.

Профспілковий комітет, працівники підприємства надсилали скарги до наглядових органів, органів влади, неодноразово зверталися за допомогою до усіх інстанцій, проте вирішення питання гальмується. Після низки численних звернень відбулася зустріч голови профкому, від імені трудового колективу, з прокурором Дніпропетровської області, на якій обговорювалася заборгованість із виплати заробітної плати працівникам ПАТ «КТЗ «Констар». За підсумками зустрічі, за дорученням обласної прокуратури, прокуратурою міста Кривого Рогу було проведено перевірку щодо своєчасності та повноти вжитих заходів, спрямованих на погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємства. У ході перевірки дотримання трудового законодавства щодо оплати праці проти директора підприємства було порушено кримінальну справу через невиплату заробітної плати. Проте питання знову так і не зрушило з місця.

У лютому 2014 року близько тисячі робітників ПАТ «КТЗ «Констар», стурбовані його важким становищем, провели акцію протесту з вимогами до влади міста забезпечити стабільну беззбиткову роботу заводу та погасити заборгованість із за­робітної плати. З метою з’ясування стану соціально-трудових відносин на ПАТ «КТЗ «Констар» фахівці відділення Національної служби посередництва і при­мирення в Дніпропетровській області провели узгоджуваль­ні зустрічі з генеральним ди­ректором, головою наглядової ради та головою профкому під­приємства.

Від імені трудового колективу первинна профспілкова організація звер­талася до Прем’єр-міністра України, Кабінету Міні­стрів України, Генераль­ного прокурора України, губернатора Дніпропе­тровської області, міського голови міста Кривого Рогу,  з проханням не дати знищи­ти ПАТ «КТЗ «Констар» та посприяти від­новленню його діяльності. Але конкретної відповіді так і не отримала. Профспілковий комітет попереджає: якщо про­блему не буде вирішено, трудовий ко­лектив підприємства залишає за собою право на подальші протестні дії.

Законні вимоги заводчан усіляко підтримує Центральна рада профспілки машинобудівників та приладобудівників України, що представляє інтереси членів профспілки – працівників заводу ПАТ «КТЗ «Констар». Голова ЦР профспілки звернувся до голови наглядової ради ПАТ «КТЗ «Констар» з проханням активізувати дії наглядової ради, правління ПАТ «КТЗ «Констар» щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві та нормалізації його роботи в майбутньому.

І в 2015 році проблема невиплати заробітної плати на ПАТ «КТЗ «Констар»  залишається настільки «запущеною», що домогтися її вирішення на рівні регіону, та й країни, не вдається.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області і надалі буде здійснювати всі необхідні заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «КТЗ «Констар» та проводити моніторинг стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

Переглядів: 289 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0